lapek.cz
Naše nabídka Naše prodejny
Naše nabídka
Naše prodejny

Profil

V r. 1991 se z Jihomoravských pekáren v Brně vyčlenil závod Jihlava, který byl zřízen jako samostatný státní podnik městem Jihlava pod názvem Jihlavské pekárny, s.p.
Obchodní společnost Lapek, s.r.o., vznikla v r. 1991 za účelem privatizace s.p. Jihlavské pekárny, které převzala k 1.1.1994. Společnost zaměstnává přes 200 pracovníků a  zabývá se hlavně pekařskou a cukrářskou výrobou a maloobchodním prodejem potravin. Provozuje průmyslovou pekárnu v Jihlavě, Žižkova 111, cukrárnu s prodejnou v Jihlavě, Na Vyhlídce 18 a cukrárnu v Telči, Staňkova 230.

 V průběhu uplynulých let došlo v investiční činnosti k výměně pece na výrobu běžného pečiva, k nákupu linky na výrobu jemného pečiva  a smažící linky na koblihy(dovoz SRN),  ke kompletní výměně linky na výrobu chleba, k výměně pece na výrobu běžného pečiva, baličky Hartman, potahovací linky na cukrárnu. Byla rekonstruována cukrárna v Jihlavě včetně moderně vybavené prodejny a tří bytových jednotek. Byla rekonstruována i cukrárna v Telči s dvěma bytovými jednotkami. Tento objekt byl i plynofikován. Přístavba cukrárny v Jihlavě byla dokončena v pololetí roku 2001. Všechny tyto investice umožnily zvýšení produktivity práce a snížení počtu pracovníků. Současně však došlo k nárůstu prodavaček v důsledku budování vlastní obchodní sítě (dvě pojízdné prodejny, předkasová zóna v Kauflandu). Byla vybudována počítačová síť včetně výměny softwaru (realizace od 1.1.2000), opravy střech, výměny pece na výrobu jemného pečiva. V současné době byla společnost investuje prostředky do zmrazování produkce a do obnovy vozového parku.

Společnost LAPEK vyrábí v současné době přes 180 druhů výrobků, přičemž sortiment se neustále obměňuje nebo rozšiřuje.  Každý den dodává svým zákazníkům 15 druhů chleba a 20 druhů běžného pečiva (rohlíky, housky, bagety atd.). Dále 35 druhů jemného pečiva (šátečky, buchty, koláče, croissanty apod.) a široký sortiment cukrářských výrobků (zákusky, čajové pečivo aj.). V nabídce nechybí výrobky z oblasti racionální výživy, výrobky pro diabetiky ani tradiční ručně řemeslné zboží.

 Pro představu o objemu výroby několik čísel: za jeden měsíc se vyrobí přibližně 300 t chleba, 180 t běžného pečiva, 46 t jemného pečiva a 7 t cukrářských výrobků. Kromě prodejen okresu Jihlava se můžete s výrobky firmy LAPEK setkat i v Havlíčkově Brodě, Znojmě, Brně i v Praze. O kvalitě produkce vypovídá i diplom za vynikající kvalitu chleba v soutěži o Chléb roku 2001,2002,2003,2004,2005 pořádaný Podnikatelským svazem pekařů a cukrářů v ČR.     

 V roce 2001 se společnost Lapek,s.r.o transformovala na LAPEK, a.s. V roce 2002 společnost LAPEK, a.s. obdržela certifikát HACCP (systému kritických bodů v pekárenské výrobě a v roce 2005 tento certifikát úspěšně obhájila.                                                                                                             

V roce2004 společnost obdržela známku kvality KLASA na chléb pšeničně  žitní konzumní kmínový 1200g a jeho balené druhy. V roce 2005 společnost obdržela známku kvality na tyto výrobky: Špičky makové bal.220g, Tyčinky sůl a kmín 100g bal., Vánočka moravská 400 a 600g bal., Vánočka tuková s rozinkami 400g bal.,Vánočka tuková s rozinkami sypaná mandlemi 400g bal.

 

Společnost LAPEK má v současné době 50 prodejních míst. Jedná se zejména o Prodejny potravin, Cukrárny, Stánky a Bufety (viz. NAŠE PRODEJNY).

Od roku 2015 firma zaváží potraviny i do 22 obcí v kraji Vysočina, a to formou POJÍZDNÉ PRODEJNY.

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.